yaşam


Kadın ve Yaşam
Kadınlarımız, dünyanın en zorlu zamanlarını yalnız başlarına yaşamış kişilerdir. Her ne kadar günümüzdeki kadınlar için yaşam daha kolay gibi görünse de ne yazık ki çevrede bulunan kötü niyetli insanlar yüzünden tek başlarına dolaşması mümkün değildir. Bundan dolayı hiçbir kadın tek başına bir yere gitmeye cesaret edemiyor. Türkiye gibi bir yerde özellikle metropol şehirlerde bu olaylar daha çok yaşanmakta ve güvenlik nedense hep azalmaktadır. Kadınlarımız birer melek olduğunu unutuyor ve onları hor kullanıyoruz. Bunlara bir dur demeli ve kendimize gelmeliyiz.


Kadınların Yaşama Özgürlüğü
Her kadın istediği gibi giyinerek sokaklarda özgürce dolaşmayı hak ediyor. Bunu kadın Avrupa ve büyük ülkelerde çok rahat bir şekilde yaparken neden ülkemizde bu olmuyor? Kendimize bu soruyu ve yaşananları sormamız kadın gerekiyor. Yaşam özgürlüğü elinden alınan küçük yaşlardaki kız çocuklarının ne günahı vardı ki zorla tecavüze uğruyorlar.
Bu tür olayların yaşanmaması için ülke olarak hepimiz ellerimizi vicdanımıza koyarak kadınların ve kızlarımızın özgürlüklerini korumalı, onlara zarar verecek her hangi bir yanlıştan uzak durmalıyız. Aksi halde Türkiye’de kadın nüfusu azalmaya devam edecek ve belki de daha kötü şeyler yaşanacak. Kadınlar en önemli varlıklardan bir tanesidir. Onları mutlu etmek kolay olduğu gibi onları üzmekte kolaydır. Bundan dolayı daha dikkatli davranarak kadınlarımızı ve kızlarımızı koruyalım. Onları mutlu edecek tek bir gül bile olsa verelim, sevindirelim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *